פינוי בינוי במתחם צה"ל!


מזל טוב לדיירי מתחם צה"ל לפינוי בינוי!

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את תוכנית צה"ל, תוכנית מהפכנית שמחברת בין מתחמי אג"ש, יוספטל, צבא קבע ופינוי מרכז ניצן.

במסגרת התוכנית יפנו את מקומן כ400 יח"ד בבניינים ותיקים, לטובת כ2000 יח"ד דיור במבנים חדשים, מודרניים וחשוב מכל - ערוכים לרעידות אדמה.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ-10,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ומשרדים וכ- 100,000 מ"ר של שטחי ציבור, עם שדרה קהילתית שתחבר את כל המאפיינים של מרכז העיר לקמפוס עירוני שוקק.

מתוך כלל יחידות הדיור, 570 יוקצו עבור דירות קטנות ו-200 דירות נוספות יוקצו עבור דיור מוגן או שכירות ארוכת טווח או מלונאות. התוכנית נערכה על ידי משרד אלונים גורביץ'.

יו"ר הוועדה המחוזית חיפה ומתכנן המחוז, רונן סגל: "מדובר בתוכנית שתתרום לחידוש המרקם הוותיק של העיר קריית ים, והיא תתחבר עם שכונת אג"ש, שכונת צבא קבע ומתחם העירייה שכבר אושרו, ולשכונת יוספטל שבהליכי תכנון מתקדמים, בהיקף כולל של כ-7,000 יחידות דיור חדשות".

מנהל אגף בכיר תכנון, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, גורי נדלר: "הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מקדמת מספר גדול של תכניות להתחדשות עירונית, עבור מגוון מתחמים ובהתאמה לאופי ולצרכים הייחודיים של כל שכונה ועיר. התכנית שאושרה היום להפקדה במתחם צה"ל בקרית ים, מחזקת ומחדשת את מרכז העיר באופן שמציע לא רק תוספת יחידות דיור, אלא גם מענה תשתיתי לצרכי האוכלוסייה הצומחת. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות לקידום סביבות המגורים של התושבים".

ראש העיר דוד אבן צור מסר בדיוני הועדה: "אין לנו שהות להתמהמה. עם רעידות האדמה האחרונות, התחדשות עירונית היא צינור החמצן של קריית ים. אני מבקש להודות לצוות המסור של המינהלת ואגף מהנדס העיר, ולצוות המתכננים ומנהלי הפרויקט, שמאמינים בחשיבותו. תודה לועדה המחוזית על האמון בנו, אני מאחל ומקווה להמשך תהליך מהיר לטובת התחדשותה של קריית ים הותיקה".