עיריית קריית ים מקיימת קשרי ערים תאומות עם שלוש ערים באירופה: עיריית קרטיי בצרפת, עיריית מאקו בהונגריה, ועיריית קרויזברג בגרמניה. 

הקשרים בין קריית ים לערים אלה כוללים קשת רחבה של פעילויות:
חילופי נוער, חילופי משלחות תרבות, חילופי משלחות של אנשי מקצוע וכמובן קשר בלתי אמצעי בין פרנסי הערים.

משלחות נוער רבות כבר ביקרו בערים התאומות של קריית ים, וגם משלחות משם התארחו בעיר. קשרים אלה תרמו להעלאת קרנה של ישראל באירופה, לשינוי עמדות בקרב קובעי המדיניות ובני הנוער וגם להחלפת דעות ושיטות עבודה בין אנשי מקצוע במגוון תחומים.

במהלך שנת 2015 הרחיבה קריית ים את מעגל הערים התאומות איתן יש לה ברית ערים תאומות. 

ב- 23.4.2015, הודות למאמציו והתגייסותו של חבר מועצת העיר עו"ד מיכאל פיזיצקי, נחתמה ברית כזו בין עיריית קריית ים לעיר פותי שבגאורגיה.
העיר פותי מרוחקת מהבירה טביליסי ב-312 ק"מ לכיוון מערב. פותי נמצאת בקצה המערבי של מישור קולכתי, בדלתא ביצתית שנוצרה משפך הנהר הגדול במערב גאורגיה, ריוני, לים השחור. העיר שוכנת בגובה 2 מטר מעל פני הים. על חלקי הביצות שיובשו בסביבות פותי נטעו מטעי הדרים. העיר מוקפת בפארק הלאומי קולחתי. הנהר הקטן קפרצ'ינה מאגף את העיר מדרום-מזרח ואגם פָּליאסטוֹמי מדרום-מערב. כ-5 ק"מ דרומית לעיר נמצא הכפר מלתאכווה, חוף נופש מקומי. האקלים בעיר אקלים סובטרופי גשום עם חורף חם ומתון וקיץ חם. הטמפרטורה השנתית הממוצעת היא °C‏14.1. ינואר הוא החודש הקר ביותר עם ממוצע של °C‏2 ויולי הוא החודש החם ביותר עם ממוצע של °C‏22.9. הגשמים יורדים בשפע כשכמות המשקעים הממוצעת לשנה היא 1,960 מ"מ לשנה.
בברית הערים שנחתמה במעמד שני ראשי הערים אירקלי קאקוליה ודוד אבן צור סוכם על שיתופי פעולה בתחומי התרבות החינוך והספורט ועל חילופי משלחות בין שתי הקהילות.

ב 13.5.15 נחתמה ברית ערים תאומות נוספת עם העיר סיגט שבצפון רומניה.
העיר סיגט הייתה בשליטה אוסטרו-הונגרית, ועברה לשליטת רומניה. בשנת 1940 שוב הועברה לשליטת הונגריה, ולאחר מלחמת העולם השנייה חזרה בשנית לשליטת רומניה. בשנת 1807 נבנה בה בית הכנסת הראשון. עד שנת 1930 היוו היהודים 38% מכלל תושבי העיר. בתחילת מלחמת העולם השנייה התגוררו בסיגט כ-10,000 יהודים, ובשנת 1941 נשלחו כאלף מהם, שלא היו בעלי אזרחות הונגרית, לאזור קמיניץ פודולסק שבפולין, ושם נרצחו. בחודש אפריל 1944, בעקבות פלישת הצבא הגרמני להונגריה, הוקם בסיגט גטו שחוסל עם העברת תושביו למחנה ההשמדה אושוויץ בארבעה משלוחים, שבוצעו בין 16 ל-22 במאי 1944. אחד מבניה המפורסמים של העיר הוא הסופר חתן פרס נובל אלי ויזל.
בברית הערים שנחתמה במעמד שני ראשי הערים עובידיו נמש ודוד אבן צור סוכם על שיתופי פעולה בתחומי התרבות החינוך והספורט ועל חילופי משלחות בין שתי הקהילות.

לוג של העיר סיגט בצפון רומניה


העיר סיגט

ברית ערים תאומות בין סיגט לבין קריית ים נחתמה בשנת 2015.

לוגו של העיר פוטי בגיאורגיה


העיר פותי

הברית עם קריית ים נחתמה בשנת 2015.

 

לוגו של העיר קרטיי בצרפת


העיר קרטיי

ברית ערים תאומות בין קרטיי לבין קריית ים נחתמה בשנת 1978.

לוגו של העיר קרויצברג בגרמניה


העיר קרויצברג

הברית עם קריית ים נחתמה בשנת 1995.

לוגו של העיר מאקו בהונגריה


העיר מאקו

הקשר עם העיר ההונגרית נוצר בעקבות ביקור במקום של תזמורת הנוער העירונית.