בית חם לנערות

מרחב חברתי טיפולי מעצים לנערות באווירה ביתית. במרחב ניתנת ארוחה חמה, פעילויות חברתיות חווייתיות ופעילות קבוצתית מעשירה. ניתן טיפול מקצועי אישי וקבוצתי באמצעות עובדות סוציאליות מהאגף לשירותים חברתיים.

השירות מיועד לנערות בגילאים 13-18 תושבות קריית ים. הפנייה לקבלת השירות עצמאית, או באמצעות עו"ס באגף לשירותים חברתיים. ניתן לפנות גם בסיוע יועצות בתי הספר.

כתובת: רחוב יוספטל פינת ויצמן ג', קריית ים.

שעות פעילות: יום א' ויום ג' בין השעות 12:00-18:00.

מייל [email protected]

 

תכנית יתד

טדלה לג'לם עובדת סוציאלית נוער וצעירים
צוות נוער וצעירים נוצ"ץ
 

תכנית ייחודית לאוכלוסיית צעירים וצעירות שמאגמת משאבים ומענים של משרדי הממשלה השונים: רווחה, שיכון, קליטה, חינוך, תמ"ת ועוד. מתן סיוע לקידום אישי ותעסוקתי לצעירים, שילוב בלימודים ובתעסוקה. ניתן סיוע כלכלי על פי קריטריונים ואישור של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. השירות ניתן ללא תשלום. במרחבי יתד פועלות תכניות קבוצתיות לצד ליווי פרטני מקצועי.

התכנית מיועדת לצעירים בגילאים 18-25 תושבי קריית ים.

רכזת תכנית יתד- עו"ס טדלה לג'לם  טלפון 04-8809022 מייל [email protected]

רכז מרחב תעסוקה לצעירים- עו"ס עוזי עובד טלפון 04-8809024  מייל [email protected]

פגישות בתיאום מראש.

 

תכנית ניצוץ לקידום שירות צבאי מיטבי

דנה אוזבנזר עובדת סוציאלית ניצו"ץ- צבא
צוות נוער וצעירים נוצ"ץ
 

השירות הצבאי הינו ערוץ מרכזי להשתלבות מיטבית בחברה בישראל . שירות נוצץ (נוער צעירים וצעירות במשרד הרווחה) ותכנית יתד בשותפות עם צה"ל, יצאו למהלך משמעותי ופורץ דרך עם הצבא, בכדי לסייע לחיילים ובני משפחותיהם. התכנית מיועדת לשלב את הצעירים בשירות משמעותי ולעזור להם לסיים את השירות באמצעות מתן מענה שלם הכולל את כל היבטי חייו הצבאיים והאזרחיים של החייל. בתכנית ניצוץ משולבים בני נוער מועמדים לשירות ביטחון- מלשב"ים- שקיבלו צו ראשון לקראת גיוס, וזקוקים לסיוע בהליכי הגיוס והחיול, סיוע במהלך השירות הצבאי והכנה לקראת שחרור והשתלבות בחיים האזרחיים. את בני הנוער ובני המשפחה  מלווה צוות מקצועי מרגע תחילתו של הליך הגיוס ועד לשחרור בסיומו.

עו"ס תכנית ניצוץ דנה אוזבנזר טלפון 04-8809023 מייל [email protected]

 

בית ספר מפתן "אופק"

בית ספר מפתן אופק הינו מסגרת חינוכית טיפולית ייעודית ומיוחדת לבני נוער מגיל 14 ואילך, שהתמודדו עם קשיים במסגרות החינוך הקודמות בהן שולבו. התכנית משלבת לימודים עיוניים עם לימודים מקצועיים והכנה לסיווג מקצועי של התמ"ת. הלימודים העיוניים והמקצועיים הם בקבוצות קטנות, תוך דגש על צרכיו של כל תלמיד. במפתן סדנאות בתחום הקונדיטוריה, מסגרות, עיצוב שיער ודפוס דיגיטלי. בני הנוער מקבלים ארוחת בוקר וארוחת צהריים, משתתפים בפעילויות חברתיות מגוונות, וזוכים במעטפת טיפולית שיקומית לכל צרכיהם.  ההפניה ללימודים במפתן נעשית באמצעות אגפי החינוך והרווחה ברשות המקומית.

מנהלת גב' חיה חמיש

כתובת: פנחס ספיר 17 קריית ים

טלפון 072-3744400  או 072-3744401