מתחם צה"ל

תעודת זהות:

  • מיקום: מרכז העיר קרית ים (שכונה ב')
  • תארך הכרזה: ינואר 2019
  • מקדמי התכנית: משרד השיכון ועיריית קרית ים (מסלול רשויות)
  • שלב תכנוני: התכנית נידונה להפקדה בפברואר 2023.
  • כמות יחידות דיור מוצעת: התכנית מציעה התחדשות עירונית במרכז העיר באמצעות פינוי 378 יח"ד קיימות והקמת 1900 יח"ד חדשות בצפיפות של 50 יח"ד/לד', מתוכן %30 דירות קטנות ו-200 יחד' דיור מוגן.
  • מתווה התחדשות עירונית: כ-80% מהדירות במתחם יתחדשו במתכונת בינוי- פינוי (בשלב הראשון הדיירים יעברו למבנים החדשים ולאחר מכן המבנים הישנים יהרסו). שאר הדירות יתחדשו במסגרת פינוי- בינוי.

סטטוס תכנוני:

 

סטטוס חברתי:

 

מיקום:

 

הדמיות:

 


רחוב צה"ל, מבט מכיוון מזרח. הדמיה: אדריכל יונתן פרידמן

 

על התכנית:

מתחם צה"ל שוכן בלב העיר קרית ים, באזור שבו פזורים מבני ציבור ושטחים רבים שאינם בשימוש. מבני המגורים הכלולים במתחם נמצאים בשני צדיו של חלקו המערבי של  רחוב צה"ל, ביניהם מבני שיכון בני ארבע קומות, מבני שיכון נמוכים יותר ומבנים צמודי קרקע. רוב המבנים נבנו בשנות ה- 50' וה-60' וסובלים ממצב תחזוקתי ירוד.

תכנית ההתחדשות העירונית נועדה ליצור מבני מגורים באיכות גבוהה, בשילוב מסחר, תעסוקה ומבני ציבור, שיסייעו למצות את הפוטנציאל של שדרות צה"ל כרחוב העירוני המרכזי של קרית ים. רחוב משה שרת, הנמצא בצדו הדרומי של המתחם, יהווה את המרכז של הפעילות החברתית והקהילתית בעיר. התכנית מתווה כלים להכנסה עתידית של אמצעים להסעת המונים בשדרות צה"ל, שילווה בשדרוג הגינון, הפיתוח התאורה והתשתיות התת – קרקעיות.

במרכז המתחם יוקם הפארק העירוני המרכזי ובו מתקני שעשועים, ספורט, פינות למנוחה ולפעילויות חברתיות. בנוסף, התכנית מציעה הוספה של שני מקטעי רחובות חדשים- רחוב יששכר יתחבר לרחוב שרת, ורחוב נוסף מצפון לחטיבת הביניים רודמן- רחובות שיקלו על יצירת מתחם רצוף ונגיש להולכי רגל.

על מנת להגביר את ישימות התוכנית, שטחה חולק לחמישה מתחמי מימוש, שכל אחד מהם עצמאי מבחינה כלכלית, כלומר דיירי כל מתחם יכולים לפעול לממש את ההתחדשות במתחם שלהם באמצעות התארגנות נפרדת, ללא תלות בשאר מתחמי התכנון. בשל הימצאותם של שטחים פנויים רבים יחסית בשטח התכנית, כ-80% מהדיירים יוכלו לעבור לדירות החדשות ללא צורך להתפנות לדיור חלופי בזמן העבודות.

מפת המתחמים וחלוקת הכתובות:

 

צפייה במסמכי התכנית באתר מנהל התכנון

 

למידע נוסף:

 

מעוניינים/ות לחת חלק בנציגות דיירים ולקדם התחדשות עירונית במתחם שלכם?

צרו קשר עם אחראי התחום החברתי במנהלת להתחדשות עירונית, יצחק צליק  [email protected]  או בטלפון 04-8789782.