דפיברילטור הוא מכשיר המחזיר קצב לב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי ללב, באמצעות שתי אלקטרודות שמצמידים לגוף החולה בסמיכות ללב. השוק החשמלי משתק רגעית את פעולת הלב וכך, כאשר הלב חוזר לפעולה, הוא יכול לפעום בצורה סדירה. השימוש העיקרי במכשיר זה הוא במצב דום לב פתאומי.
דום לב הינו אחד מגורמי התמותה המובילים בישראל ומידי חודש כ-500 איש לוקים בליבם ומתים. הטיפול העיקרי לאדם אשר נמצא במצב של דום לב הינו החייאה הכוללת ביצוע עיסויי חזה ומתן שוק חשמלי ע"י דפיברילטור (מכשיר החייאה) מיד לאחר ההתמוטטות. סיכויי ההישרדות של המטופל פוחתים משמעותית בכל דקה שעוברת ללא טיפול ונזק בלתי הפיך נגרם!

16 מכשירי החייאה מוקמו ברחבי קריית-ים

זאת בכדי לאפשר מתן סיוע מידי מציל חיים עד להגעת צוותי הרפואה המקצועיים למקום, את המכשירים כל אזרח יכול להפעיל בקלות וללא ידע רפואי מוקדם. בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות שלהחולה בכשבעה עד 10 אחוזים וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל. מעתה, כל אזרח שמחייג למוקד 101 במקרה חירום רפואי שדורש החייאה, יופנה לעמדה הקרובה ויקבל הדרכה טלפונית במקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ כך יכול לסייע בהצלת חיים במקרה של דום לב.