יובל ברנוב מהנדס העיר
 

אגף ההנדסה של עיריית קרית ים הינו הגוף האחראי על קידום תכנויות בניין עיר (תב"עות) ופרויקטים של בניה ופיתוח המתבצעים ברחבי העיר.

אחת ממשימותיו המרכזיות של האגף היא בנייה וחידוש של מוסדות ציבור חדשים בעיר. אגף ההנדסה מקדם את הקמתם של מוסדות הציבור בעיר לאורך כל שלבי התהליך, משלב התכנון ועד האכלוס.  בנוסף, עובדי האגף מקדמים תכנון וביצוע של שכונות החדשות בעיר, ביניהן נווה חוף,  גלי ים, סביוני ים ופסגות ים, תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות המרחב הציבורי ואיכות חיים התושבים. 

בתחום התשתיות האגף פועל לחידוש ושיפור התשתיות בעיר, ביניהן תשתיות הכבישים, המים, הביוב והתאורה.

קבלת קהל צוות משרד מהנדס העיר בתיאום מראש

ימי ג' 10:00 – 11:30

שירותים וטפסים מקוונים

מגוון שירותים מקוונים לרשותכם בלחיצת כפתור! בקישורים הבאים תוכלו למלא את הפרטים הנדרשים ולצרף את המסמכים הסרוקים לפי ההנחיות שמופיעות בהסבר על הטופס.

לצפייה בטפסים לחץ כאן

הועדה המקומית לתכנון ובנייה 

הוועדה מקומית לתכנון ובנייה קריות היא הגוף הסטטוטורי האחראי על  אישור תוכנית בניין העיר בסמכות מקומית, רישוי (מתן היתרים) ופיקוח על הבנייה. למענה בתחומים אלה, ניתן להגיע לאתר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בקישור המצורף. 
 

מחלקת התכנון

מחלקת התכנון בעיר מקדמת תכניות מפורטות - ביניהן תכניות בניין עיר (תב"עות) תכניות פיתוח ונוף ותכניות תחבורה. המחלקה פועלת לממש את האסטרטגיה העירונית בהיבטיה הפיזיים, תוך שיתוף גופי התכנון הארציים, אגפי העירייה, משרדי ממשלה, רשויות שכנות, חברות מתכננים ויזמים. בשנים אחרונות אגף הנדסה הוביל בשיתוף פעולה עם מוסדות תכנון מסמכי מדיניות, תכניות אב ואסטרטגיות שמשקפות חזון תכנוני לבנייה ופיתוח של העיר לשנים הבאות. באתר הזה ניתן לעיין במסמכים מהסוג.

* תכנית מתאר כוללנית

* תכנית אב לתנועה וניידות

* תכנית שלד מרכז העיר

* תכנית אסטרטגית לחוף הים

* תכנית אב לשטחי ציבור

* הנחיות מרחביות לסגירת מרפסות

תשתיות

אגף ההנדסה דואג לנושא תכנון ושדרוג התשתיות בעיר כמו תשתיות הכבישים, שבילי אופניים, מדרכות, תשתיות מים, ביוב וגם תאורה דרך תכנון ופיתוח רחובות חדשים ושדרוג רחובות וותיקים, שיקום פארקים ותיקים והקמת חדשים.

  • תכנית אב לשבילי אופניים 
  • תכנית אב למים
  • תכנית אב לניקוז
  • תכנית אב ביוב

התחדשות עירונית 

התחדשות עירונית פיזית, כלכלית וחברתית הינה בסיס התכנית האסטרטגית של קריית ים. אגף ההנדסה, יחד המינהלת להתחדשות עירונית בקריית ים, מעורב בתכנון של מתחמים ופרויקטים להתחדשות עירונית בעיר. לשאלות בנושא פינוי בינוי או פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 בעיר ניתן לפנות לצוות המינהלת להתחדשות עירונית.

מערכת מיפוי גיאוגרפי (GIS)- קריות 

מערכת לאיתור מידע גאוגרפי ותכנוני על גבי מפה במערכת GIS של הועדה המקומית קריות. בימים אלה מקדם אגף ההנדסה מערכת מיפוי גיאוגרפי עצמאית עבור עיריית קרית ים. 

לכניסה למערכת לחץ כאן

פרוטוקולים של הוועדה לתכנון ובניה

פרוטוקולים של הוועדה לתכנון ובניה